Atpakaļ pie jaunumiem
6 jūnijs, 2024

PET pudeļu pārstrādes uzņēmums “PET Baltija” kļūst par “ITERUM”

Baltijā lielākās vides resursu apsaimniekošanas un atkritumu pārstrādes uzņēmumu grupas AS “Eco Baltia” uzņēmums AS “PET Baltija”, kas ir viens no lielākajiem polietilēnteraftalāta (PET) pudeļu pārstrādes uzņēmumiem Ziemeļeiropā, maina uzņēmuma nosaukumu uz “ITERUM” un ievieš jaunu zīmola vizuālo identitāti, kas ir daļa no plašākas biznesa stratēģijas. Šīs stratēģiskās pārmaiņas īstenotas ar mērķi stiprināt uzņēmuma tirgus pozīcijas polimēru pārstrādes nozarē un veicināt tā starptautisko izaugsmi.

“Eco Baltia” valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs skaidro, ka otrreizējo izejvielu pārstrādes attīstībai ir būtiska loma aprites ekonomikā:“Gandrīz 20 gadus esam bijuši PET pudeļu pārstrādes līderi Latvijā, piedzīvojot ievērojamu izaugsmi gan vietējā, gan starptautiskā mērogā. No neliela Latvijas ražotāja esam kļuvuši par vienu no lielākajiem tirgus spēlētājiem Ziemeļeiropā, un līdz ar Eiropas Savienības prasībām par pārstrādātu materiālu izmantošanu mēs paredzam būtisku izaugsmi arī turpmāk. Mūsu jaunā PET pudeļu pārstrādes rūpnīca Olainē apvienojumā ar uzņēmuma vērienīgo stratēģiju iezīmē nozīmīgu pagrieziena punktu mūsu darbības ceļā. Jaunas korporatīvās identitātes ieviešana ir dabisks nākamais solis tās stratēģiskajā attīstībā.”

“PET Baltija”, tagad “ITERUM”, turpina paplašināt uzņēmuma darbību, attīstot jauno ražotni Olainē. Ražotnes būvniecība tiek realizēta vairākos posmos, un to plānots pabeigt šī gada rudenī. Paredzams, ka pēc pilnīgas darbības uzsākšanas ražošanas jauda palielināsies līdz pat 30 %. Jaunās rūpnīcas kopējā platība, tostarp teritorija, sasniegs aptuveni 65 000 m2. Šī ražotne būs viena no lielākajām polimēru pārstrādes rūpnīcām Latvijā un viena no lielākajām Ziemeļeiropā.

“PET Baltija”, tagad “ITERUM”, valdes priekšsēdētāja Jūlija Zandersone uzsver uzņēmuma izturību piedzīvotajos nozares svārstību, ģeopolitiskās spriedzes un enerģētikas krīzes apstākļos: “Pārstrāde ir viens no aprites ekonomikas pīlāriem. Mēs par savu misiju esam izvirzījuši vides labklājību un atkārtoti izmantojamu resursu prioritāru izmantošanu un pieejamību ikvienam. Lai gan pagājušajā gadā nozare piedzīvoja būtiskus izaicinājumus, mēs esam saglabājuši stabilu tirgus pozīciju un turpinām virzīties uz mūsu stratēģisko mērķu sasniegšanu. To skaidri apliecina jaunais nosaukums un zīmols “ITERUM”, kas latīņu valodā nozīmē “atkal” un atspoguļo mūsu apņemšanos būt nozīmīgam aprites ekonomikas dalībniekam, izvirzoties vadībā un veicinot pārstrādāta PET materiāla izmantošanu.”

Pāreja uz jaunu juridisko nosaukumu “ITERUM” neietekmēs klientus un partnerus – visi līgumi un darījumi būs spēkā esoši. “ITERUM” jaunā zīmola vizuālo identitāti plāno prezentēt Eiropas prestižajā izstādē “The Plastics Recycling Show Europe 2024”, kas notiks jūnijā Amsterdamā un būs veltīta plastmasas pārstrādes industrijai Eiropā. Izstādē būs pārstāvēti lielākie šī sektora uzņēmumi, demonstrējot jaunākos inovācijas sasniegumus un savu produktu portfeli.

“ITERUM” logotips simboliski atveido augšupejošu ceļu, vēršot uzmanību uz ieguldījumu aprites ekonomikā. Uzņēmuma vīzija ir veicināt resursu otrreizējo pārstrādi kā pašsaprotamu izvēli katram ražotājam un patērētājam.

Par uzņēmumu AS “ITERUM” (iepriekš AS “ PET Baltija”):

“ITERUM”, kas iepriekš bija pazīstams kā “PET Baltija”, ir viens no lielākajiem polietilēntereftalāta (PET) pudeļu pārstrādātājiem Ziemeļeiropā, kas darbojas Latvijā. Tā tirgus daļa Eiropā ir ievērojama – 5 %. Uzņēmums 2023. gadu noslēdza ar 43,8 miljonu EUR apgrozījumu. Tā pārstrādes portfeli veido augstas kvalitātes PET pārslas un granulas (tostarp pārtikas iepakojumam piemērotas), no kurām gandrīz 100 % tiek eksportētas. “ITERUM” pieder “Eco Baltia”, kas ir lielākā vides un atkritumu apsaimniekošanas grupa Baltijas valstīs, kas nodrošina pilna cikla atkritumu apsaimniekošanas risinājumus, sākot no atkritumu savākšanas un šķirošanas līdz otrreizējo izejvielu loģistikai, vairumtirdzniecībai un izejvielu pārstrādei.