Atpakaļ pie jaunumiem
21 aprīlis, 2024

Investējot 35 miljonus eiro, AS “PET Baltija” sadarbībā ar SIA ”PICHE” attīsta vienu no lielākajām un modernākajām PET pārstrādes rūpnīcām Eiropā

Baltijā lielākās vides resursu apsaimniekošanas uzņēmumu grupas AS “Eco Baltia” rūpnīca AS “PET Baltija”, kas ir viena no lielākajiem PET pārstrādātājiem Ziemeļeiropā, investējusi vairāk nekā 10 miljonu eiro jaunas PET pārstrādes ražotnes attīstībā Olainē. Projekts tiek īstenots “Eco Baltia”, kuru atbalsta “INVL Baltic Sea Growth Fund”, sadarbībā ar SIA “PICHE”,  kas ir vadošais industriālo parku attīstītāju Latvijā, kopējam ieguldījumam pārsniedzot 35 miljonus eiro.

Jaunā “PET Baltija” rūpnīca būs viena no lielākajām un modernākajām PET pārstrādes ražotnēm Eiropā un viena no lielākajām industriālajām ēkām Latvijā. Tās kopējā iekštelpu platība, iekļaujot ražošanas, kā arī mūsdienīgi aprīkotas biroju un koplietošanas telpas, sasniegs aptuveni 30 000 kvadrātmetru. Āra platība aptvers aptuveni 40 000 kvadrātmetru. Projekta ietvaros paredzēta pakāpeniska pašreizējās PET Baltija” ražotnes pārcelšana no Jelgavas uz jaunajām ražošanas telpām Olainē.

AS “Eco Baltia” valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs: “Pēdējo gadu laikā esam īstenojuši strauju “Eco Baltia” uzņēmumu attīstības kursu Baltijā un ārpus tās. Līdztekus organiskajai izaugsmei, iegādāti arī vairāki uzņēmumi, lai PET pārstrādē varam nodrošināt gala produkta ražošanu un paplašinātu arī savu piedāvājumu vides apsaimniekošanā. Jaunās “PET Baltija” rūpnīcas izveide ir viens no “Eco Baltia” pēdējo gadu vērienīgākajiem attīstības projektiem. Galvenais mērķis ir kāpināt PET granulu ražošanas jaudas un nodrošināt nepieciešamos apstākļus kompānijas turpmākai attīstība, kā arī nostiprināt mūsu tirgus daļu Eiropas tirgū. Tas noteikti radīs papildu vērtību mūsu klientiem un partneriem, kā arī nodrošinās labāku darba vidi un apstākļus darbiniekiem.”

Rūpnīcā pašlaik tiek veikta būvniecība, un tās sākuma posms ar Spāru svētkiem tika svinīgi nosvinēts maija sākumā, atzīmējot arī pirmo ražošanas iekārtu uzstādīšanu vienā no apjomīgās ražotnes daļām.

AS “PET Baltija” valdes priekšsēdētājs Salvis Lapiņš: “Šogad uzņēmums nosvinēja savu 20 gadu jubileju, apliecinot, ka Latvijas uzņēmumi spēj būt nozīmīgi savas nozares spēlētāji arī visas Eiropas līmenī. Jaunajā desmitgadē iesoļojam ar jaunas ražotnes attīstību, kas ļaus mums trīskāršot PET granulu ražošanas jaudas, uzlabot efektivitāti, produktivitāti un globālo konkurētspēju. Sagaidāmais rezultāts būs būtisks ieguvums gan uzņēmumam, gan arī Latvijas un visas Eiropas virzībai uz aprites ekonomiku, ļaujot pārstrādāt vēl lielāku PET iepakojuma apjomu.” 

Iekārtu piegādātājs ir Austrijas ražotājs “Starlinger”, kas ir viens no pasaulē vadošajiem pārstrādes tehnoloģiju izstrādātājiem un ražotājiem. Eiropā šāda līmeņa iekārtas uzstādītas vēl tikai divās ražotnēs, bet pasaulē –  desmit. Tādējādi “PET Baltija” rūpnīca arī tehnoloģiski būs viena no modernākajām PET pārstrādes rūpnīcām Eiropā un pasaulē.

Deimante Korsakaite (Deimantė Korsakaitė), “INVL Baltic Sea Growth Fund” izpildpartnere un “PET Baltija” padomes priekšsēdētāja, komentē: “Mūsu stratēģijā vēlamies ievērojami paplašināt un attīstīt mūsu portfeļa uzņēmumus, lai tie kļūtu efektīvāki un labāk attīstīti visos aspektos, ieskaitot labākus darba apstākļus darbiniekiem. Šis solis ir nozīmīgs un ļaus starptautisku uzņēmumu virzīt jau nākamajā līmenī, attīstot to kā vienu no modernākajiem un efektīvākajiem pārstrādātājiem ne tikai reģionāli, bet arī Eiropas mērogā, vienlaikus veicinot ilgtspēju visā pasaulē.”

Jaunās ražotnes kompleksu pēc AS “PET Baltija” pasūtījuma attīsta Latvijā vadošais industriālo ēku būvnieks un attīstītājs SIA “PICHE”.

SIA ‘’PICHE” valdes priekšsēdētājs Pēteris Senkāns: PET pārstrādes ražotne Olainē ir viens no lielākajiem un sarežģītākajiem mūsu šā gada objektiem ar ļoti apjomīgiem elektrības pieslēgumiem. Tāpat kā citos mūsu attīstītajos industriālajos parkos arī šajā projektā nemainīgi esam ievērojuši visaugstākos energoefektivitātes rādītājus. Esam gandarīti, ka tieši mūsu pieredze un kompetence tika izvēlēta šī projekta īstenošanai, ļaujot nodrošināt mūsdienu prasībām atbilstošu industriālo ēku.

Ievērojot “Eco Baltia” un AS “PET Baltija” Ilgtspējas stratēģijās noteiktos mērķus samazināt resursu patēriņu un veicināt aprites ekonomiku, ēka tās lietošanā atbildīs ilgtspējīgas būvniecības standartam BREEM®, tajā pilnībā tiks izmantota no atjaunojamiem resursiem iegūta enerģija.  

Rūpnīcā tiks uzstādītas Latvijai unikālas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, kas ļauj būtiski samazināt arī ķīmisko vielu patēriņu notekūdeņu attīrīšanas procesā. Tāpat rūpnīcā būs efektīva gaisa rekuperācijas sistēma, kas paredz arī to, ka PET kausēšanas procesā radītais siltumenerģijas pārpalikums tiks izmantots ēkas apsildei. Saskaņā ar ESG stratēģiju, rūpnīcas būvniecībā būtiska uzmanība tiek pievērsta darbinieku labbūtības un darba apstākļiem, lai nodrošinātu drošas, ergonomiskas un ērtas darbavietas, kā arī koplietošanas un atpūtas telpas.

Projekta attīstība plānota vairākos posmos, pakāpeniski līdz 2024.gada I ceturkšņa beigām nodrošinot arī visas ražošanas pārcelšanu no Jelgavas uz jauno rūpnīcu Olainē. Kopējais darbavietu skaits jaunajā rūpnīcā pārsniegs 250.